iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 02 září 2013 23:32

Silné zemětřesení zasáhlo Indonésii

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Východní Timor, zdroj: WikipediaSilné zemětřesení, které zasáhlo východní Indonésii v neděli, způsobilo paniku mezi obyvateli Východního Timoru. Nebyly hlášeny žádné oběti na životech nebo zranění, ani nehrozí nebezpečí Tsunami.

 

 

Zemětřesení o síle 6,5 magnituda mělo podle Bayu Pranatana z indonézské meteorologické a geofyzikální agentury epicentrum v hloubce 222 km severovýchodně od distriktu Maluku Baratdaya v provincii Maluku a nemělo tak potenciál vyvolat vlnu Tsunami.

 

V Dili, hlavním městě Východního Timoru, ale lidé v panice vybíhali na ulice z domů a restaurací. Ti, kteří bydlí u pobřeží pro změnu vybíhali do kopců ze strachu před Tsunami. Podle některých obyvatel to bylo pocitově velmi silné zemětřesení.

 

Indonésie patří mezi seismicky aktivní oblasti, zemětřesení tu nejsou ničím neobvyklým. V roce 2004 silné zemětřesení nedaleko provincie Aceh dosáhlo síly 9,1 magnituda a způsobilo Tsunami, která měla za následek přes 230.000 obětí ve 14 státech. V květnu letošního roku zaznamenal Aceh další zemětřesení o síle 6,1 magnituda, které má na svědomí nejméně 35 obětí na životech a více než 4.300 zničených budov.

 

 

Zdroj: AP

Číst 2214 krát

Komentáře