iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

čtvrtek, 13 červen 2013 13:31

Nový český rekord v nádechovém potápění!

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Ali před ponoremAlena Zabloudilová vytvořila nový český národní rekord ve freedivingu! Dnes se jí podařil oficiální pokus o rekord, když se pod dohledem rozhodčích zanořila do hloubky 107 metrů! Jako první česká závodnice tak překonala magickou stovku a zapsala se do historie českého freedivingu.

Ponor proběhl v disciplíně VWT, tedy Variable Weight, kdy závodník na sledu klesá do stanovené hloubky a po jejím dosažení vyplave zpět na hladinu vlastními silami. Oficiální hloubka podle sestupového lana a tedy i oficiální hodnota rekordu je 107 metrů, i přesto, že Alenčin hloubkoměr na ruce ukázal 108,9 metrů. Celkový čas ponoru byl 2:35.

 

Podařilo se nám s Ali spojit a položili jsme jí několik krátkých otázek:

Jak to dnes šlo? Jaký byl ponor? 

Šlo to úplně samo! Po dvou dnech odpočinku jsem si to pořádně užila!

Jaký je to pocit být ve 107 metrech?

Krásný! Pár věcí jsem u ponoru změnila, takže finálně tento můj ponor byl jeden z nejlepších a nejrelaxovanějších ponorů.

A co moře? Ty nemáš moc ráda vlny..

No moře nebylo zrovna vstřícné, byly trochu vlny.

Na hloubkoměru jsi měla 108,9m, ale oficiálně má Tvůj ponor hodnotu "jen" 107m. Necháš to tak, nebo se to pokusíš ještě posunout? 

Jasně, že nenechám  jestli nás moře přivítá bez vln a proudu, tak bych se pokusila svůj ponor posunout... Je to velké drama, každé ráno se probudím a přemýšlím jestli moře bude tolerovat bláznivou Ali, která se pokouší jít pořád hlouběji a hlouběji :-)

A co Tě čeká dál podle závodního kalendáře? Jaké jsou Tvé další plány po Krétě?

S největší pravděpodobností se budu připravovat na Mistrovství světa v Kalamatě... to je kousek odtud.

Děkujeme za odpovědi! Ještě jednou gratulujeme a věříme, že pokud bude počasí přát, že číslovku ještě "zaokrouhlíš". Díky a hodně štěstí!

Děkuju, uvidíme, co nám počasí dovolí.

Ali na sledu
Číst 3159 krát

Komentáře