iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

A Á B C Č D E É F G H I Í J K L M N O Ó P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž 0-9
| Tisk |

Blue Hole

Služby v místě:
Restaurant
Toaleta

Platit možno pomocí::
Hotově
Adresa, místo: Dahab, Egypt

Pozice:
Délka: 28.572217340713
Šířka: 34.537087635626
Zadejte počáteční adresu:

Popis:

Blue Hole je jedna z nejznámějších lokalit v Egyptě. Rozhodně nejznámější v Dahabu. Láká svou tajemností i historií. Lidé mají tendenci přeceňovat své síly a potápěčské dovednosti. A zatímco na jiných lokalitách to častokrát prochází, Blue Hole občas trestá.

Blue Hole vznikla po propadu stropu jeskyně, která byla přístupná z vnější strany útesu. Tento vstup tam dodnes je a nazývá se Arch. A právě pokus o podplavání tohoto Arche se stal osudným již několika rekreačním potápěčům. Arch je jakýsi tunel, který na první pohled budí dojem "okna", kterým stačí proplavat. Ve skutečnosti je to minimálně 26 metrů dlouhá plavba, navíc v minimální hloubce cca 52m. To vše dohromady bez správného výcviku a výstroje znamená problém.

Blue Hole nabízí potápěčům potápění na stěně s hloubkou přes 100 metrů přímo pod vámi, ale i ponor na pěkné korálové zahrádce nad sedlem a na vnější straně útesu. Potápěči také na konci ponoru rádi pozorují freedivery, kteří tuto lokalitu rádi využívají.

Pokud se věnujete freedivingu, pak je Blue Hole jedním z míst, které byste při návštěvě Dahabu měli rozhodně vidět! V samotném Dahabu je mnoho freediverů a na Blue Hole denně trénují často i dvě desítky z nich, určitě tu najdete buddyho.

Z života je k vidění většina korálové drobotiny a navíc občas i něco většího, jako může být kranas, tuňák nebo i žralok v modré na venkovní straně útesu, nebo větší kanic, který se nudí pod Archem. Občas se tu potkáte i s želvou.

Jinak je tato lokalita Mekkou technického potápění v Egyptě. Málokde najdete při potápění ze břehu přes 100 metrů hluboký bazén, čímž se dekomprese stává opravdu snadnou a bez problémů s proudy, vlnami a podobně. Snadno dosažitelná hloubka je cca 130 metrů. Pro větší je potřeba už trochu víc plavat na volnou vodu.

Více o Blue Hole se dočtete v našem článku o Blue Hole zde.Charakteristika:
Jeskyně
Pestrý drobný život
Potápění v proudech
Ryby
Stěna
Vhodné pro freediving
Žralok
Náročnost: Pro pokročilé
Voda: Slaná voda
Viditelnost: Více než 20 metrů
Nadmořská výška (m.n.m.): 0
Maximální hloubka (m): 30m (>100m)
Autem
Lodí
Velbloud
K nalezení v těchto kategoriích: Technické lokality | Afrika | Dahab | Egypt | Rekreační lokality
Vytvořil: iDive.cz | Datum přidání: 2013-02-07 00:00:00 | Poslední změna: 2013-06-16 20:42:45 | Zobrazeno: 4411 krát

Lokality GeoMap

Komentáře