iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

A Á B C Č D E É F G H I Í J K L M N O Ó P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž 0-9
| Tisk |

Caves, The

Služby v místě:
Restaurant
Toaleta

Platit možno pomocí::
Hotově
Adresa, místo: Dahab, Egypt

Pozice:
Délka: 28.41648964273
Šířka: 34.456170754065
Zadejte počáteční adresu:

Popis:

The Caves je jedna z lokalit nacházející se na tzv. jihu, kousek od hotelu Happy Life Village. Je ovšem trochu vzdálená od hlavní skupiny pelešáren, kde potápěči obvykle tráví čas mezi ponory a tak se na ní vyráží s pomocí pickupů. Ale i to patří ke kouzlu Dahabu, že se tu člověk svázaný vyhláškami a dopravními předpisy vymáhanými policií sveze na korbě pickupu a nikomu to nepřijde divné. Obvykle :D

Přístup na Caves je ale trochu komplikovaný v případě špatného počasí tedy hlavně větru. Vlny dokáží vstup do vody velice ztížit, i když s pokročilými potapěči to jde zvládnout téměř vždy.

Hned po skoku do vody je dobré se zanořit a objevíte se na obří písečné duně, která začíná kousek pod hladinou v cca 3 metrech a padá dolů až někam k 60 a více metrům. Po obou stranách se nachází poměrně prostorné kaverny, díky nimž dostala lokalita jméno. Obvyklá trasa vede nejdříve doprava, do první kaverny. Tam jsou pod stropem k vidění černé korály, na dně občas ropušnice a v kamenech se dá najít nepřeberné množství krevet apod. Pod stropem obvykle odpočívá větší čtverzubec někdy i více.

Na stěně v dolní části je vidět zvláštní červená slabě fosforeskující sasanka a klauník na ní nesmí samozřejmě chybět. Také ovšem téměř vždy se na ní nacházejí i skleněné krevetky, které krásně kontrastují s barvou sasanky. Jen se ovšem musí najít, což dělá někdy nezkušenému oku problém. Ale od toho je tam pro změnu průvodce, který je nepřehlídne, pokud tam budou.

Dále se již ponor přesouvá na druhou stranu duny. Při přejezdu je možné zahlédnout pár úhořovců, kteří zde žijou. Následně skrz druhou kavernu a zpátky na dunu, kde se dá udělat jednodušše bezpečnostní zastávka. Pak už jen dostat se z vody, na což se obvykle používá styl alá tučňák, tj. s vlnou se vykopat na vrchol útesu a na břiše přistát nahoře.Charakteristika:
Jeskyně
Pestrý drobný život
Ryby
Stěna
Vhodné pro freediving
Náročnost: Pro pokročilé
Voda: Slaná voda
Viditelnost: Více než 20 metrů
Nadmořská výška (m.n.m.): 0
Maximální hloubka (m): 30m (>60m)
Autem
Lodí
Pěšky
Velbloud
K nalezení v těchto kategoriích: Technické lokality | Dahab | Afrika | Egypt | Rekreační lokality
Vytvořil: iDive.cz | Datum přidání: 2013-02-07 00:00:00 | Poslední změna: 2013-02-13 16:56:45 | Zobrazeno: 2276 krát

Lokality GeoMap

Komentáře