iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

A Á B C Č D E É F G H I Í J K L M N O Ó P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž 0-9
| Tisk |

Torfa Ben El Gebel

Platit možno pomocí::
Hotově
Další informace:

Vstup do národního parku Giftun stojí většinou 5USD nebo 5Euro. Některá centra mají tento poplatek už v ceně potápění, jiná jej vybírají před vyplutím.


Adresa, místo: Hurghada, Egypt

Pozice:
Délka: 27.223071225173
Šířka: 33.953598142346
Zadejte počáteční adresu:

Popis:

Jméno lokality Torfa Ben El Gebel znamená v arabštině "Mezi dvěma kopci". V tomto případě se tím myslí ostrovy Malý a Velký Giftun, mezi kterými se nachází.

Tato lokalita se obvykle využívá pro druhý ponor obvykle po driftu na lokalitě Police station - Small Giftun. Je mělká, krásná a obvykle naprosto bezproblémová. Lodě kotví v zátoce schované jak před vlnami tak před proudy. A proud je pravě ta jediná možná komplikace, která nás může potkat. Na to, abychom se totiž dostali z laguny ven, musíme proplavat skrz úzký průplav. Zde, na jediném přístupovém místě do laguny, může být proud velmi silný. Jakmile se ale dostaneme ven, čeká nás už jen zábava. Je zde zvolna se svažující písečné plato s korálovými bločky a několika velkými bloky. Vše je krásně porostlé korály, na dně bývají trnuchy modroskvrnné, mezi většími korály se schovájí perutýni a v malých korálových útvarech  můžeme najít murény. Jednou ročně je třeba si dát velký pozor na ostence (trigger fish), protože svůj kráter v písku, kde jsou vajíčka, dokáží zuby nehty bránit. Jakmile se ale malí ostenci vylíhnou, dospěláci "vychladnou" a přestávají být nebezpeční. Od té doby jsou ve všech korálových prasklinách skrýše tisíců malých ostenců.

Torfa Ben El Gebel je součástí národního parku Giftun a platí se tedy vstupné. Nádherné korálové zahrady a spousta života ale určitě stojí za to!Charakteristika:
Vhodné pro kurzy
Delfíni
Pestrý drobný život
Potápění v proudech
Ryby
Vhodné pro freediving
Náročnost: Jednoduchá
Voda: Slaná voda
Viditelnost: Více než 20 metrů
Nadmořská výška (m.n.m.): 0
Maximální hloubka (m): 20m
Lodí
K nalezení v těchto kategoriích: Rekreační lokality | Hurghada | Afrika | Egypt
Vytvořil: iDive.cz | Datum přidání: 2013-04-13 00:00:00 | Poslední změna: 2013-05-07 23:37:38 | Zobrazeno: 1267 krát

Lokality GeoMap

Komentáře