iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

A Á B C Č D E É F G H I Í J K L M N O Ó P Q R Ř S Š T U V W X Y Z Ž 0-9
| Tisk |

El Melik
Adresa, místo: Hurghada, Egypt

Pozice:
Délka: 27.227581579524
Šířka: 33.846743638095
Zadejte počáteční adresu:

Popis:

El Melik je vrak rybářské lodi, která se potopila při bouři v roce 2008 v srdci hurghádského přístavu v době, kdy byla uvázána na vrak vojenské lodi El Mina. Tím se také dostala přesně na místo, kde kotví potápěčské lodě při ponorech na vraku El Mina a je tak velmi snadno k nalezení. Stačí v podstatě jen počkat na moment, kdy je loď, která na kotvícím laně ve větru a proudu bezděky vlaje, téměř rovnoběžně s pobřežím. Pak jste prakticky přesně na vrakem El Melik.

El Melik klesl na dno tak, jak by loď měla. Kýlem na dno. Je to velmi snadný vrak k penetraci. Všude je dost místa a vplout dovnitř a najít místo, kde se otočit je opravdu snadné. Krásné je ale už jen proplouvat po bočních chodnících a nahlédnout do kapitánského můstku. Na zádi a přídi je možné si prohlédnout jeřáby na tahání sítí. A vrak se už dávno též pěkně zarybnil. Mimo všudypřítomných perutýnů se tu nacházejí hejna skleněných rybek a není problém objevit i schovanou murénu.

Ponor se dá spojit do jednoho s nedalekým vrakem El Mina, který je vzdálen necelých 40m. Viditelnost ale bývá slabší, je tedy potřeba vědět, kam plavat, abyste vrak neminuli. V podstatě se dá říct, že vraky jsou do písmene obráceného L. Pokud z El Melik poplavete s osou lodě z přídě cca 15 stupňů vlevo, nemůžete El Minu minout.Charakteristika:
Pestrý drobný život
Ryby
Vhodné pro freediving
Vrak
Náročnost: Pro pokročilé
Voda: Slaná voda
Viditelnost: Kolem 10 metrů
Maximální hloubka (m): 28m
Lodí
K nalezení v těchto kategoriích: Rekreační lokality | Hurghada | Afrika | Egypt
Vytvořil: iDive.cz | Datum přidání: 2013-05-08 00:00:00 | Poslední změna: 2013-05-08 14:59:41 | Zobrazeno: 1220 krát

Lokality GeoMap

Komentáře