iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

čtvrtek, 29 srpen 2013 01:57

Osobnosti potápění

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Halleyho potápěčský zvonNež se potápění vyvinulo do podoby, v jaké jej dnes známe, bylo třeba zdolat mnohá úskalí a ujít dalekou cestu. Cestu plnou slepých uliček, zdánlivě nepřekonatelných překážek i náročného bádání. Na vývoji potápění se podílely mnohé osobnosti, které se navždy zapsaly do dějin, často nejen do dějin potápění. 

 

V sérii našich článků o osobnostech potápění budeme pravidelně představovat potápěče, vědce, vojáky, podnikatele, profesionály i amatéry, ale především nadšence, kteří potápění posunuli směrem dopředu. Ať už významným objevem čehosi podstatného, nebo objevem slepé uličky, která dalším nadšencům ulehčila bádání a nasměrovala je správným směrem.

 

Představíme vám takové osobnosti, jakými byli Edmont Halley, Robert Boyle, August Siebe, Jacques Piccard, Yves Le Prieur, J. Y. Costeau, Emile Cagnan, Hans Haas, Sheck Exley, Tom Mount, nebo Bill Stone. Samozřejmě se dostaneme i na české matadory potápění a představíme si i klíčové hráče českého potápění. 

 

Jako prvního vám představíme nadaného vědce, za kterým se podíváme hluboko do minulosti, až na přelom 17. a 18. století.  Edmond Halley, kterého svět zná především v souvislosti s Halleyovou kometou, se věnoval mnoha oborům a patřil mezi první průkopníky potápění.

Číst 2103 krát Naposledy změněno čtvrtek, 29 srpen 2013 02:07
Více z této kategorie: « Robert Boyle

Komentáře