iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 16 prosinec 2013 11:01

Čína zakázala žraločí ploutve na oficiálních banketech

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Žraločí ploutve, zdroj: WikipediaHong Kong - Čína na oficiálních banketech a hostinách zakázala jídla obsahující "delikatesy", jako jsou žraločí ploutve a ptačí hnízda.

Jak uvedla oficiální agentura Xinhua: Čínské úřady zavedly nové předpisy, které na oficiálních hostinách výslovně zakazují pokrmy, které obsahují žraločí ploutve, ptačí hnízda a produkty z divoce žijících živočichů.

 

Xinhua také uvedla, že cigarety a luxusní likéry se nesmí podávat při oficiálních večeřích a úředníci na provinční úrovni by neměli na svých cestách využívat hotelová apartmá. Nová pravidla mají za cíl "regulovat využívání veřejných prostředků na recepcích", dodala agentura Xinhua .

 

Prezident Xi Jinping učinil boj proti korupci úředníků prioritou po převzetí moci v letošním roce.

 

Některé hotely v Hong Kongu a Číně také odstranily polévku ze žraločích ploutví ze svého menu a některé letecké společnosti, jako je například Cathay Pacific, vyloučily z přepravy na svých linkách výrobky ze žraloků.

 

Podle akademické studie z roku 2006, citované na webových stránkách kampaně skupiny Hong Kong Shark Foundation, je každý rok zabito až 73 milionů žraloků. Jejich těla jsou obvykle vhozena zpět do vody a praxe je nehospodárná a krutá.

 

Polévka ze žraločích ploutví je hojně podávaná v restauracích v čínských komunitách po celém světě a je považována za pokrm, který má zdůraznit důležitost okamžiku a například u svateb zapůsobit na rodinu a přátele.

 

Zdroj článku pochází z webu CNN.

 
Číst 1821 krát

Komentáře