iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 10 únor 2014 03:38

11 států se sejde na žraločí konferenci na Fiji

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

žralokŽraločí experti z jedenácti zemí by se měli sejít tento týden v Nadi na Fiji, kde proběhne letošní nejdůležitější fórum na téma ochrany žraloků v tomto regionu. Akce je organizována pod hlavičkou CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) a dvoudenního setkání se zúčastní experti z Australie, Fiji, Kiribati, Maršálových ostrovů, Nového Zélandu, Palau, Papuy a Nové Gviney, Samoy, Šalamounových ostrovů, Tonga a Vanuatu.

 

 

Arthur Sokimi z lokální organizace na ochranu přírody Coral Reef Alliance (CORAL) uvedl, že speciální pozornost bude věnována pěti novým druhům žraloků připsaných na seznam CITES v minulém roce. "Máme tu potvrzenou registraci jedenácti zemí, takže tu máme seznam všech ostrovních zemí Pacifiku, které patří mezi signatáře dohody CITES a kteří budou přítomni." uvedl Arthur Sokimi. Dále uvedl, že během setkání půjde hlavně o trénink identifikace žraloků, speciálně druhů nově připsaných na seznam CITES. Cílem je především zdokonalit práci autorit dohlížejících na rybaření a životní prostředí.

Třeba se i některé další země nechají inspirovat chválihodným počinem Palau, které před několika dny oznámilo konec komerčního rybolovu ve svých vodách. 
Číst 1758 krát Naposledy změněno pondělí, 10 únor 2014 03:50

Komentáře