iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 12 duben 2013 17:17

Austrálie vyhlašuje válku japonským velrybářům u mezinárodního soudu

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Austrálie je rozhodnutá zničit japonský velrybářský průmysl jednou pro vždy. 26. června 2013 proběhne u mezinárodního soudu veřejné slyšení, kde Austrálie dostane příležitost přesvědčit soud o tom, co je každému rozumnému člověku jasné, že japonský výzkum kytovců není nic jiného než vraždění velryb pro peníze.

Přestože Japonsko všude možně své velrybáře hájí a neoblomně tvrdí, že loví velryby čistě pro vědecké účely a pro výzkum, Austrálie a Nový Zéland jsou odhodláni dokázat, že tomu tak není. Nový Zéland se k australské žalobě připojuje.

Ministr zahraničních věcí Austrálie Bob Carr řekl, že i přesto, že Japonsko a Austrálie mají odlišný názor na lov velryb, jejich vzájemné dobré vztahy to neovlivní. Uvidíme. 

Zástupce australské pobočky Sea Shepherd Bob Brown poblahopřál australské vládě k tomuto kroku. "Až bude fraška tohoto tzv. vědeckého výzkumu zrušena před soudem, bude pro Australskou vládu neodolatelnou výzvou zastavit toto vraždění vysláním námořnictva, pokud to bude nutné." uvedl Dr. Brown. 

Věříme, že soud se nebude příliš protahovat a zdecimované velryby dostanou další šanci pro život! Průběh soudu budeme samozřejmě sledovat a přineseme další podrobnosti.

Celý článek za Adelaide News si můžete přečíst v angličtině zde.

 Tématu se věnuje také BBC, článek na stránkách BBC Asia najdete zde.

Číst 1568 krát Naposledy změněno pátek, 12 duben 2013 22:21

Komentáře