iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

sobota, 22 březen 2014 15:13

Techmeeting 2014 letem světem

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Techmeeting 2014Další ročník Techmeetingu, tentokrát už šestnáctý, byl dnes úspěšně zahájen, přestože hlavní hvězdy Phil Short a Pedro Balardi na poslední chvíli nemohly dorazit. Hlavní hvězdou sobotních přednášek se tak stal Krzystof Starnawski, potápěč, který patří mezi nejaktivnější současné jeskyňáře a který výrazně posunuje hranice jeskynního a hloubkového potápění.

 

 

Samotná akce začala pro mnohé účastníky už v pátek, kdy proběhla oficiální část setkání rebreatherových potápěčů a po ní neoficiální družná debata u šíšy a skleničky. Nutno říct, že témat bylo mnoho a mnoho toho bylo probráno.

 

Náročný páteční večer se vizuálně nijak neprojevil na sobotní snídani a téměř všichni si přivstali, aby stíhali přednášky. Ty zahájili Silvestr Pěkník a David Skoumal rozšířením "záběru" síně slávy z československých zemí ještě na Polsko a uvedením Krzysztofa Starnawského do síně slávy. Jak sami chlapci naznačili, síň slávy se nápadně přibližuje projektu RVHP.

 

O další program se postaral Mirek Lukáš, který za přispění Michala Guby shrnul historii výzkumů na Hranické propasti. Na něj plynule navázal Starnas, když představil své nové objevy, mobilní habitat a sidemount dual rebreather. Z polštiny bravurně simultálně tlumočil David Čani.

Michal Guba přednáší

Michal Guba přednáší o projektu odminování řeky Sávy

 

Po Starnasovi nastoupil opět Michal Guba, policejní potápěč, který představil mezinárodní projekt odminování řeky Sávy, na kterém se podíleli čeští pyrotechnici. Dopolední blok přednášek uzavřel krátkým filmem  a prezentací o studiu oboru potápěč na FTVS David Vondrášek.

 

Po pauze na oběd se účastníci opět sešli v přednáškové místnosti hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou a odpolední blok pokračuje představením projektu Phypode.

 

Více z Techmeetingu zase později…

 
Číst 3272 krát Naposledy změněno pondělí, 24 březen 2014 00:34

Související položky (podle značky)

Komentáře