iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

AP divingAP Valves, společnost založená Davidem Parkerem v roce 1969 a vyhlášená především pro svou produkci žaketů BUDDY (kompenzátorů vztlaku) a potápěčského příslušenství vysoké kvality, se spojila se svou sesterskou firmou Ambient Pressure Diving, vyrábějící především CCR rebreathery. Nově vzniklá firma nese název AP Diving.

sobota, 08 únor 2014 03:13

Nová maska na šnorchlování

Napsal(a)

Novinka pro šnorchlařeFrancouzská firma Tribord, výrobce sportovního vybavení pro vodní sporty, přišla s inovací pro všechny šnorchlaře, kterým klasické šnorchlování tak trochu "nesedí". Na trh uvádí zcela nový model celoobličejové masky určené pro šnorchlování. Podívejte se na celý koncept a co o něm říká výrobce.

pondělí, 03 únor 2014 02:10

Jak se vyrábí tlakoměr?

Napsal(a)

ManometrV pionýrských dobách přístrojového potápění neměli potápěči tucha, kolik jim v lahvích ještě zbývá vzduchu. Prostě se potápěli a až se začlo ztěžka dýchat, vynořili se. Dnes máme manometry, které nám ukazují aktuální zásobu vzduchu, nitroxu nebo trimixu v lahvi. Podívejte se na video, jak se vyrábí jedna z podstatných součástí potápěčské výstroje. 

čtvrtek, 02 květen 2013 11:44

Historie backplate - zádové desky

Napsal(a)

 

Ještě dlouho předtím, než Emile Gagnan a Jacques-Yves Cousteau vytvořili spolu první Aqualung, nebo Dive Rite vyprodukoval první komerčně vyráběný bubínek-cívku, gentleman Nello Ottonelli učinil první zaznamenaný ponor v jeskyni Fountaine de Vaucluse / Francie

sobota, 06 duben 2013 15:20

Dekompresní programy

Napsal(a)

Dekompresní programy jsou nedílnou součástí potápění, kterému se začalo říkat technické. Ačkoli téměř jakákoliv dekomprese i spotřeba plynů (nutná součást plánování ponorů) se dá poměrně snadno vypočítat s tužkou a papírem popř. s wetnotes a tyto znalosti by měly být obsahem každého kvalitního technického kurzu, rychlost výpočtu poskytnutou těmito programy ocení téměř každý, kdo potápí náročnější ponory.

sobota, 06 duben 2013 15:00

Mini mixing - xls sešit

Napsal(a)

Kdysi dávno vyrobil Marek Haša jednoduchý Excel dokument, který dal volně ke stažení a používání veřejnosti. Míchání se dá dělat buďto s předem připravenou přesností, kdy se počítá i s teplotou plynů a nebo trochu jako alchymie, jejíž umění ale předpokládá obrovské množství namíchaných plynů. Ti druzí ocení tento jednoduchý nástroj, který se dá spustit prakticky na všem, kde se nachází nějaký tabulkový kalkulátor typu Excel :)

Komentáře