iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pondělí, 01 červenec 2013 12:34

Národní rekordy padaly v Brně

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Brno MinicompPříznivci a fandové freedivingu mohli ve dnech 7. a 8. června 2013 v Brně v rámci akce MiniComp Brno - FreeDiving Fiesta zažít něco vskutku netradičního. Druhý ročník mezinárodního soutěžního klání se uskutečnil v bazénu na Kraví hoře a to jak ve vnitřním bazénu, tak k překvapení několika závodníků i v bazénu venkovním, který ač se jedná o bazén vyhřívaný, dosahoval v době závodů teploty okolo 20 °C, kde se plavaly dynamiky s ploutví (DYN) a během pátečního klání hostil zároveň soutěž statiky (STA). Jednalo se o závody netradiční, které probíhaly v pátek od sedmi hodin až do desíti večer a celý den až do pozdních nočních hodin v sobotu. Závodníci měli, především díky velkému nasazení organizátorů (Roman Ondrůj + team) a rozhodčí (Pavlína Procházková, Jana Balounová a Petr Vala), možnost startovat několikrát a bylo jen na jejich zvážení, zda se přihlásili na všechny bazénové disciplíny nebo startovali několikrát v téže disciplíně. 

 Utkat se s ostatními přijelo 23 závodníků z Čech, Německa, Rakouska, Polska, Velké Británie, USA, Slovinska a Litvy. 

 

Tři národní rekordy!

K nemalé radosti přítomných byl pokořen český národní rekord v disciplíně statická apnoe (STA) v ženské kategorii. Český rekord byl v sobotu dopoledne Gabkou Grézlovou nejprve vyrovnán, když dosáhla času 6:17 min. Bojovně se však postavila na start, respektive zanořila pod hladinu, ještě v rámci večerních statik ve venkovním bazénu a s přehledem, za vydatné podpory přihlížejících, a s úsměvem na tváři stanovila hranici českého národního rekordu na úctyhodných 6:24 min (pozn. Gabka se opět překonala a na MS v Bělehradě opět posunula hranici národního rekordu na 6:54 min! Tímto výkonem si v Bělehradu zároveň zajistila bronzovou pozici).

 

Další dva národní rekordy padly v dynamice bez ploutví (DNF). Zkušený polský závodník Mateusz Malina překonal svůj vlastní výkon a stanovil hodnotu polského národního rekordu  v mužské kategorii na 188 m. Nový litevský národní rekord mezi muži ustanovil na hodnotě 121 m Tadas Jurgaitis.

 

Nejlepší v jednotlivých disciplínách:

 

STA

Gabriela Grézlová (CZE) NR - 6:24 min 

Vendula Strachotová (CZE)      5:39 min

Olga Martinez Alvarez (GER)  4:49 min

 

Michal Rišian (CZE)         6:29 min

Sergio Martinez Alvarez (GER) 6:06 min

Nick Mevoli (USA)         5:44 min

 

DNF

Jarmila Slovenčíková (CZE)  93 m 

Vendula Strachotová (CZE)  90 m 

Olga Martinez Alvarez (GER) 82 m 

 

Mateusz Malina (POL) NR - 188 m

Michal Rišian (CZE)    168 m

Andrej Ropret (SLO)   134 m

 

DYN

Alenka Artnik (SLO)  162 m

Olga Martinez Alvarez (GER) 151 m     

Vendula Strachotová (CZE)     113 m

 

Andrej Ropret (SLO)    205 m 

Michal Rišian (CZE)     184 m  

Miroslav Ševčík (CZE) 154 m

 
Bazén uvnitř
Číst 1666 krát Naposledy změněno úterý, 02 červenec 2013 15:14

Komentáře