iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

čtvrtek, 12 prosinec 2013 18:29

Společnost MARES koupila SSI

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mares a SSISpolečnost HEAD/MARES oficiálně oznámila podpis smlouvy o koupi výcvikového systému SSI (Scuba Schools International) s účinností od 1. ledna 2014. Značku Mares vlastní společnost HEAD, přední světový výrobce sportovních potřeb, především pro tenis a zimní sporty. Mares pro změnu patří mezi první tři světové producenty potápěčské výstroje a SSI se zejména v poslední době stala jednou z nejrychleji rostoucích potápěčských vzdělávacích agentur na světě.

 

SSI se v posledních letech opravdu snažila o "přetažení" potápěčských center a instruktorů na svou stranu a oslabení pozice světového lídra PADI. Výsledkem je 2500 SSI potápěčských center a resortů po celém světě. Vedle toho Mares patří stabilně mezi kvalitní výrobce potápěčské techniky s dlouholetou tradicí a s distributory ve více než 50ti zemích světa. Nyní můžeme jen spekulovat, co se vyvine ze spojení těchto dvou silných hráčů na potápěčském trhu. 

 

Obě společnosti uvedly, že se v jejich dosavadním přístupu ke klientům nic nemění, SSI hodlá i nadále spolupracovat se všemi výrobci potápěčské techniky a soustředit se na výcvik. Stejně tak Mares slibuje pokračování produkce kvalitní potápěčské výstroje, bez ohledu na uzavřenou transakci.

 

Oficiální oznámení transakce na webu Mares najdete zde.

Tisková zpráva na webu SSI zde.

 
Číst 1247 krát Naposledy změněno neděle, 15 prosinec 2013 18:51

Komentáře