iDive.cz - Váš potápěčský rozcestník

Web pro výměnu informací, pro potápěče a se zaměřením na potápění, freediving

pátek, 31 leden 2014 03:29

Nový vrak nedaleko Phuketu - dramatické video z potápějící se lodi

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

 

Potápějící se loďPotápěčská loď není spojení, které by mělo vyjadřovat schopnost lodě se potápět. Přesto některé potápěčské lodě touto schopností disponují. Podívejte se na dramatické video z potápějící se potápěčské lodě nedaleko Phuketu v Thajsku

 

 

Potápěčská loď Aladdin se třinácti pasažéry na palubě se kolem poledne potopila nedaleko thajského Phuketu ve čtvrtek 30. ledna. Naštěstí nedaleko plula jiná potápěčská loď Peter Pan, která přispěchala nedobrovolným trosečníkům na pomoc. Švédský potápěč na palubě zachraňující lodi, Dennis Karlsson, pohotově natočil video, na kterém je vidět panika a zděšení trosečníků. Podívejte se na video níže.

 

 

Přestože se video vyskytuje na youtube v několika kopiích a u některých je pro větší návštěvnost uvedena kouzelná věta "mnoho mrtvých", tak se celá akce obešla bez obětí na životech. Na záběrech ale můžete vidět, že šlo o vážnou situaci a samotná loď šla ke dnu velice rychle. 

 

Podle místních autorit neměla loď Alalddin licenci a neměla na moři co dělat. Neměla ani co dělat v národním parku u ostrovů Bon a Tachai, přestože se potopila mimo národní park Surin Island National Park, právě mezi dvěma ostrovy Bon a Tachai, které do parku patří. Podle autorit nebyla ani v dobrém stavu a důvodem potopení byl podle posádky náraz na "cosi" ve vodě, co způsobilo díru do trupu, loď nabrala vodu a potopila se.

 

Článek o potopení lodi na webu PhuketWan najdete zde, Phuket News zde (v angličtině).

 

 

Číst 2087 krát Naposledy změněno pátek, 31 leden 2014 03:40

Komentáře